Sazinieties ar mums

Nosūtīt
Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts. Mēs noteikti sazināsimies ar Jums darba dienas laikā!

Kāpēc izvēlēties mūs?

uzticamība
nevainojamība
precizitāte

Valsts ieņēmumu dienests vētī autoservisus

29/08/2014

Valsts ieņēmumu dienests draud ar stingrākām sankcijām automobiļu servisu jomā. Kā apgalvo nodokļu ierēdņi, iemesls tam esot liels neuzskaitītas naudas apgrozījums.

Daudzi autoservisi slēpjot peļņu, lai izvairītos no nodokļu un oficiālo algu maksāšanas, saka VID. Statistika identificē aizdomīgi zemu atalgojumu, ļoti biežu nepilna laika nodarbinātību un citus faktus, kas norāda uz „paaugstinātiem ēnu ekonomikas riskiem”. VID aicina uzņēmējus līdz septembrim brīvprātīgi „iziet no ēnas”, pretējā gadījumā paredzot pārbaudes un sodus. Tas pats ir attiecināms arī uz fiziskām personām, kas pelna, sniedzot autoservisa pakalpojumus, – viņiem ir jāreģistrē sava saimnieciskā darbība.

Ja Valsts ieņēmumu dienests uzskatīs, ka uzņēmēji nav sekojuši aicinājumam pilnībā legalizēt savu darbu, tas obligāti veiks šo uzņēmumu pārbaudes. Par to VID ziņo savā interneta mājas lapā. Tomēr uzņēmumiem tiks dota iespēja pamatot savas darbības rādītājus, pat ja tie ierēdņiem šķiet dīvaini. Turklāt ieņēmumu dienests aicina komersantus, ja nepieciešams, papildināt iepriekšējo taksācijas periodu atskaites likumā „Par nodokļiem un nodevām” paredzētajā kārtībā, samaksāt nodokļus par slēptajiem ienākumiem, ja tādi bijuši, un sola šādiem uzņēmumiem nepiemērot  sankcijas.

Šis ir informatīvs materiāls, kas sagatavots, balstoties uz publiskos avotos pieejamām ziņām. Lai iegūtu plašāku informāciju, sazinieties ar LBM Management speciālistiem.

Atpakaļ
Dalīties ar saiti