Sazinieties ar mums

Nosūtīt
Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts. Mēs noteikti sazināsimies ar Jums darba dienas laikā!

Kāpēc izvēlēties mūs?

uzticamība
nevainojamība
precizitāte

Uzturēšanās atļaujas kļūs dārgākas

4/08/2014

Ārvalstniekiem saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā būs grūtāk. Stingrāki nosacījumi stāsies spēkā 1. septembrī.

Uzturēšanās atļauja „sadārdzināsies”, ieguldot nekustamajā īpašumā. Atļaujas saņemšanai būs jāiegādājas īpašums par vismaz 250 tūkstošiem euro, minimālā kadastrālā vērtība noteikta 80 tūkstoši euro. Turklāt tas drīkstēs būt tikai viens nekustamā īpašuma objekts (un nevis vairāku objektu summa, kā tas ir šobrīd). Vairs nebūs būtiski, kā tas ir tagad, kur tieši – galvaspilsētā, republikas pilsētās vai ārpus tām – nekustamais īpašums nopirkts. 

Jaunie noteikumi paredz veikt iemaksu valsts budžetā 5% apmērā no iegādātā nekustamā īpašuma vērtības. Šī iemaksa būs vienreizēja un netiks atgriezta. Tomēr tā būs obligāta tikai investoriem, kuri vēlas iegūt uzturēšanās atļauju. Šīs prasības neattieksies uz investoru ģimenes locekļiem. Iegūt īpašumā zemi, tostarp lauksaimniecības zemes vai mežu platības, lai saņemtu uzturēšanās atļauju, nav iespējams.

Saglabājas iespēja iegūt uzturēšanās atļauju, ieguldot jebkuras Latvijas kredītiestādes subordinētajā kapitālā. Depozīts nedrīkst būt mazāks par 280 tūkstošiem euro. Līgumā ar banku jāparedz, ka līdzekļi tiek noguldīti uz vismaz pieciem gadiem bez iespējas pārtraukt līgumu. Turklāt pirmreizējās uzturēšanās atļaujas saņemšanai Latvijas valsts budžetā neatgriezeniski jāpārskaita 25 tūkstoši euro.

Uzturēšanās atļaujas „cena”, pērkot bezprocentu valsts vērtspapīrus, ir 250 tūkstoši euro. Papildus jāveic vienreizēja, neatmaksājama iemaksa Ekonomikas attīstības fondā 25 tūkstošu euro apmērā. Tāpat kā iepriekšējos gadījumos papildumaksājums ir obligāts tikai investoram un neattiecas uz viņa ģimenes locekļiem. Jāiebilst, ka ikvienā minētajā gadījumā uzturēšanās atļauja tiek piešķirta uz laiku, kas nav ilgāks par pieciem gadiem. 

Visas šīs izmaiņas ir paredzētas Imigrācijas likuma grozījumos. Šis ir informatīvs materiāls, kas sagatavots, balstoties uz publiskos avotos pieejamām ziņām. Lai iegūtu plašāku informāciju, sazinieties ar LBM Management speciālistiem.

Atpakaļ
Dalīties ar saiti