Sazinieties ar mums

Nosūtīt
Jūsu ziņojums ir veiksmīgi nosūtīts. Mēs noteikti sazināsimies ar Jums darba dienas laikā!

Kāpēc izvēlēties mūs?

uzticamība
nevainojamība
precizitāte

Sociālie pabalsti bez ierobežojumiem, sociālajam nodoklim noteikti "griesti"

14/01/2015

Maternitātes, paternitātes un vecāku pabalstiem, kā arī slimības un bezdarba pabalstiem tiek atcelti ierobežojumi, kas bija ieviesti ekonomiskās krīzes laikā. Tas nozīmē, ka pabalsti tiks izmaksāti pilnā apmērā atbilstoši veiktajām sociālajām iemaksām. Atgādinām, ka iepriekš summa, kas pārsniedza noteiktos pabalstu griestus, bija jāsamazina par 50%.

Ģimenes valsts pabalsts no jaunā gada tiks aprēķināts atkarībā no bērnu skaita ģimenē: tagad mēnesī tiks maksāti 11,38 euro par pirmo bērnu, 22,76  euro - par otro, 34,14 euro - par trešo un katru nākamo bērnu. Tādējādi valdība plāno atbalstīt daudzbērnu ģimenes.

Savukārt 2015. gadā atkal tiek ierobežots obligāto valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu maksimālais apmērs. Personām, kuru gada ienākumi ir 48,6 tūkst. euro vai vairāk, ir noteikti jauni sociālo iemaksu "griesti" – viņiem būs jāveic iemaksas no norādītās summas. Attiecīgi arī sociālie pabalsti un pensijas tiks aprēķināti no minētās summas.

Šis ir informatīvs materiāls, kas sagatavots, balstoties uz publiskos avotos pieejamām ziņām. Lai iegūtu plašāku informāciju, sazinieties ar LBM Management speciālistiem.

Atpakaļ
Dalīties ar saiti